Qarabag 2 - 2 Chelsea

Brasilianerne tente gnisten – men Chelsea slapp grepet

Kamp

Champions League

Det startet akkurat slik vi håpet. Tempo, rytme og brasiliansk flyt. Estevão var varm på sin kant, Joao Pedro fløt elegant mellom leddene og Andrey Santos hadde full kontroll på midten. Alt tydet på at dette skulle bli brasilianernes aften borte mot Qarabag. To tunge feil fra unge Jorel Hato sendte oss til pause med 2–1, og momentumet vi bygde opp etter 1–0 forsvant.

Etter pause var det som å se et nytt lag. Byttene traff bra og Enzo Fernández tok styringen på midtbanen som en ekte dirigent. Han var involvert i alt som skjedde offensivt, men uten at vi klarte å snu kampen. Likevel er det umulig å overse kvaliteten og innflytelsen hans.

Romeo Lavia. Det er rett og slett trist å se en så lovende spiller fortsette å slite med skader. Denne gangen en muskelskade. Potensialet hans er enormt, men i så ung alder med så mange tilbakeslag må vi bare håpe han får tid og ro til å bygge seg opp igjen.

Og så er det Estevão. Hvor mange ganger må jeg si det – denne gutten er spesiell. Hver gang han får ballen, kjenner man forventningene øke. Han er direkte og teknisk briljant. Jeg sier ikke han skal bære klubben alene, men i fraværet av Cole Palmer føles det som om han er klar for å starte Premier League-kamper. Det eneste spørsmålet er om Maresca venter på mer modenhet uten ball før han gir ham mer ansvar. Det er bare et spørsmål om tid før alt sitter.

Hato derimot hadde en tung dag på jobben. Den første feilen resulterte i mål, og straffesituasjonen på det andre, 19 år gammel og midt i ildlinjen – han må lære av det, men det var brutalt i dag.

Garnacho kom inn som et friskt pust og banket inn en fantastisk venstrefotet scoring. Det var et øyeblikk som minnet om det vi snakket om sist uke. Han har det, og nå begynner han endelig å levere målpoeng – akkurat det vi trenger fra ham.

Joao Pedro som tier var kanskje kampens mest undervurderte bidragsyter. Han bandt sammen leddene, beveget seg klokt og lot spillet flyte. Med Palmer ute og Delap tilbake ser jeg absolutt ingen grunn til å ikke la ham fortsette i 10-rollen.

Da venter Wolves hjemme 21:00 på lørdag, vell møtt!

Keep The Blue Flag Flying High!

Relevante artikler