Chelsea skal møte Tottenham, Liverpool og Manchester United i løpet av den neste uka. Etter to strake seire kan likevel mye endre seg på kort tid dersom resultatene uteblir i de tradisjonelle toppkampene.
Emiliano Martínez er ikke klar til de kommende kampene og er ifølge Alonso ute i noen få uker. Dermed vil Mike Penders trolig få muligheten til å vise seg fram ved flere anledninger.
De blå går inn i sesongens åttende serierunde med 13 poeng og fjerdeplass på tabellen.
Chelsea har kun tapt en av de siste 36 kampene mot Tottenham på Stamford Bridge. Denne statistikken taler for seg, og forventningene er utvilsomt tre poeng før kampen.

Tottenham tok nylig sin første trepoenger hjemme mot Frank Lampard sitt Coventry. Dermed klatret laget fra Nord-London opp fra nedrykksplass. Optimismen blant Tottenham-fansen kan derimot ikke ha vært spesielt stor når de så at Chelsea er neste motstander. Når det er sagt slo de oss 2-1 i pre-season, og alle kamper lever sitt eget liv.
Etterfulgt av Tottenham-kampen er det midtukekamp borte mot Liverpool i ligacupen (4. runde). Den blir tøff. Likevel tror jeg det blir en kul kamp der begge lag vil stille med de beste spillerne de har tilgjengelig.
Etter 6-3 og 4-3-serie i Champions League for Liverpool er det lett å se for seg nok et hockey-resultat når de blå reiser nordover. Chelsea har kun slått Liverpool to ganger på Anfield siden 2015, en gang i ligacupen og en gang for tomme tribuner under Covid.

Dersom vi slår Liverpool er vi i kvartfinalen av ligacupen. Her mener jeg vi bør ha bedre forutsetninger til å nå langt her enn mange av de andre lagene som er igjen uten europaspill.
Chelsea tar imot Manchester United lørdag 13:30 på Stamford Bridge som runder av en enormt viktig uke for de blå. De røde djevlene har syv poeng på de syv første kampene i ligaen. Tap back-to-back i Champions League på toppen av dette har ført til at spekulasjonene rundt trener Michael Carrick har vært mange.

Dersom Carrick fortsatt er trener når vi møter de vil presset på han være enormt. Chelsea tapte begge kampene i ligaen mot Manchester United forrige sesong.
Vi går en spennende tid i møte, og det er bare å lene seg tilbake i godstolen for noen ordentlige klassikere!