Det er veldig mange forandringer på laget som startet i midtuken, og man ser tydelig at Rosenior bruker hele troppen for det den er verdt. Det blir spennende å se om disse gutta klarer å levere samme intensitet som de som startet i midtuken.
Vi begynner sterkt, og gutta er påskrudd fra start. Etter fem minutter ser det allerede ut som dette kan bli en lang kveld for West Ham. Vi presser høyt og kommer til sjanser tidlig.
Men så, etter sju minutter, går ballen direkte i mål fra kapteinen til West Ham. Bowen slår et innlegg som ingen går på, og den går rett i mål. Hvem hadde trodd det? I hvert fall ikke meg, og heller ikke Sanchez.
Etter 22 minutter har vi 80 % ballbesittelse, men vi skaper egentlig ikke all verden. Man merker at hele troppen brukes, og mange av de som er ute på banen nå, har ikke startet kontinuerlig de siste ukene. Det går naturlig nok utover kvaliteten.
Gittens sin kveld er ferdig etter 25 minutter. Det er vanskelig å se nøyaktig hva som skjer, men unggutten har fått seg en smell. Pedro Neto kommer inn.
Intensiteten vi snakket om i starten av kampen har i praksis blitt erstattet av generelt lav kvalitet, og tryggheten hos West Ham er akkurat slik man ser for seg. De har gått i ledelsen uten helt å forstå hvordan, og nå ligger de bare lavt og venter på oss. Når pasningene heller ikke sitter fra vår side, blir det en veldig rusten kamp.
Summerville scorer et nydelig mål, og det er 2–0 til West Ham. Det starter med at Liam Delap lager et helt unødvendig frispark. West Ham tar det raskt, vender spillet og setter 2–0. Nå ligger vi under 2–0 på hjemmebane mot et bunnlag i et London-derby. Det er helt utrolig å tenke på, spesielt etter det vi gjorde i Sør-Italia tidligere i uka.
Andre omgang
Sanchez leverer en monsterredning helt i starten av andre omgang og holder oss inne i kampen enn så lenge. Rundt 50 minutter har de enda et skudd på keeper som er farlig, men vi er fortsatt med.
Etter 56 minutter sitter den endelig. João Pedro kommer inn og gjør det igjen! Det er nesten utrolig at han ikke starter denne kampen, med tanke på formen han er i. Nydelig teknisk utført, og akkurat det vi trengte. Assist fra Fofana, som også ble byttet inn til pause av Rosenior.
Stadion går av hengslene, og man ser til og med at Rosenior tar av seg jakken. Nå må vi bare kjøre på, slik som i Napoli. Vi ligger fortsatt under, men det er 30 minutter igjen. Hele atmosfæren forandrer seg etter målet, og gutta må spille på momentumet nå.
Så sitter den. Marc Cucurella scorer etter 68 minutter fra innlegg fra Pedro Neto.Pedro holder seg til én finte og legger inn, Gusto header videre til Delap, som header i tverrliggeren. Ballen faller så ut til vår lille spanjol. Han peker på tinningen og roper VAMOS!!! Det står likt på Stamford Bridge, og det er fullt mulig å gå for tre poeng i dag.
Kapteinen vår, Reece James, kommer inn etter 80 minutter. Er det han som skal være med på å løfte laget til seier? Er det akkurat det vi trenger? Det er fortsatt ti minutter igjen, og alt kan skje.
For at fotball skal være gøy, må det gå begge veier. West Ham har et skudd i stolpen etter 85 minutter. Vi fortsetter å presse på.
Snuoperasjonen er et faktum. Der sitter den. Enzo Fernández. Endelig. Nok en snuoperasjon. En helt utrolig prestasjon av gutta, og Stamford Bridge er brennhett nå.
Det blir kaos på slutten, der Todibo får seg selv utvist etter å ha kvalt João Pedro. Kampen ender 3–2.
João Pedro med både mål og assist etter innhoppet sitt. Han er brennhet om dagen og uten tvil banens beste for meg i dag.
Enzo Fernández er mye utskjelt, men han gjør alt riktig som vår visekaptein når det virkelig gjelder. Han stepper opp.
Caicedo leverer nok en utrolig sterk kamp på midtbanen. Han styrer og dirigerer, er med på alt og fungerer som et skjold foran forsvarsrekka.
Marc Cucurella kommer inn, scorer mål og løfter hele nivået på laget. Et nydelig innhopp.
Chalobah er en bauta i midtforsvaret gjennom hele kampen.
Jeg må bare ta av meg hatten for det gutta presterer i dag. En enorm snuoperasjon på hjemmebane. Akkurat nå smaker dette nesten enda bedre enn det gjorde mot Napoli, mens jeg sitter og skriver. Jeg er rett og slett stolt av laget. Vi startet med mange nye fjes, og derfor er det ekstra deilig å se at det fungerte til slutt med bruk av hele troppen. Dette er akkurat slike kamper som bygger lagånd og gjør gutta i blå enda sterkere sammen.