Arsenal 1 - 0 Chelsea

Vi er ute av Carabao Cup.

Kamp

Carabao Cup

Første omgang er preget av et sultent Chelsea-lag. Det er ingenting å klage på når det gjelder intensiteten – gutta gir alt og virkelig prøver. Det mest bemerkelsesverdige er at vi starter kampen i en helt ny formasjon: 3–5–2. Det er veldig spennende å se Liam Rosenior prøve noe nytt i en så viktig kamp.

Etter 45 minutter står det fortsatt 0–0, men prestasjonen i første omgang fortjener stor respekt. Malo Gusto og Marc Cucurella fungerer svært godt i sine nye roller som vingbacker, og laget fremstår både aggressivt og disiplinert. En utrolig godt gjennomført første omgang av gutta.

Det er også verdt å huske på at vi møter serielederne per dags dato – et solid og godt organisert Arsenal-lag. Likevel er det tydelig at Chelsea har vært mer aggressive enn motstanderen, og det er stor tro på at målene kan komme i andre omgang. 

Spesielt interesserte vet at jeg tidligere har snakket om viktigheten av å bli igjen med folk i angrep når vi forsvarer oss på corner. Det gjør vi i dag, og Arsenal fremstår relativt ufarlige på sine dødballer hvor de pleier å vær god.

I det 60. minutt gjør Liam Rosenior to bytter: Cole Palmer og Estêvão kommer inn for Hato og Delap. Garnacho blir også byttet inn i det 75. minutt. Laget kjemper heroisk gjennom hele kampen, vinner våre individuelle dueller og gir alt i samtlige 90 minutter.

Dessverre ender det med et 1-0 tap mot Arsenal.. Arsenal går dermed videre til finalen, hvor de møter enten Manchester City eller Newcastle. Det er tungt, men det kommer en ny sjanse neste år.

Spilleromtaler:

  • Malo Gusto – leverer en solid kamp.

  • Marc Cucurella – enorm prestasjon, både offensivt og defensivt.

  • João Pedro – holder godt på ballen og jobber knallhardt i 90 minutter.

Sánchez – med en monsterredning tidlig i kampen og en solid innsats gjennom hele oppgjøret

Relevante artikler