Lånespeideren: 19-25 august
Vi følger alle Chelseas lånespillere gjennom hver uke i lånespeideren.

Ukens spillere
Conor Gallagher
Det handler om Conor Gallagher igjen. Han scoret for Charlton den tredje uken på rad og har vært katalysatoren for Charlton sin suksessfulle retur til Championship, på kanten i en diamant-midtbane med sitt energiske og taktisk briljante spill.
19-åringen ble spilt gjennom alene med keeper og satte ballen rett i krysset som den mest erfarne målscoreren du har sett.
Trevoh Chalobah
Trevoh Chalobah scoret for Huddersfield i det som riktignok kun ble et trøstemål, da han plukket opp ballen på utsiden av boksen og ble tvunget over til hans svake fot, før han satte den på innsiden av stolpen og i mål. Ikke et typisk Chalobah-mål, men han tok en sjanse og ble belønnet.
Ike Ugbo
Ike Ugbo fikk sitt første mål for Roda på fredag kveld, men som Chalobah sin scoring, var det bare et trøste mål i Roda's tap mot NEC Nijmegen, som endte opp med å vinne kampen 2-1. Ugbo sto inne i boksen foran keeper og plukket opp en ball som ble dårlig klarert. Han fikk en enkel jobb med å sette den i nettet.
Victor Moses
Det ble en innholdsrik start på sesongen for Victor Moses, som scoret på et straffespark, bommet på et straffespark og måtte av med en skade i Fenerbache sin 5-0-seier over Gazisehir. Han kommer til å være ute i rundt en måned.
England
Premier League
Danny Drinkwater (Burnley) spilte for Burnley sitt reservelag og scoret et mål i en treningskamp bak lukkede dører. Han jobber fortsatt med å bli fysisk kampklar til å gjøre sin debut for førstelaget.
Championship
Matt Miazga (Reading) var fantastisk i Reading sin 1-1-kamp mot West Bromwich i midtuken, men det blir overskygget av at han dessverre måtte ut med en skade etter 12 minutter mot Huddersfield i helgen. Heldigvis sa Reading-trener Jose Manuel Gomes at det ikke var noe alvorlig. Amerikaneren har blitt en svært populær mann blant Reading-fansen.
Izzy Brown (Luton) spilte bare 21 minutter for Luton denne uken og alle kom i et tap mot Sheffield Wednesday, i stedet for 3-1-seieren mot Barnsley.
Jake Clarke-Salter (Birmingham) har slitt med en liten skade og mistet begge kampene den siste uken.
Dujon Sterling (Wigan) var ikke involvert i noen av Wigan sine tap mot Middlesbrough og QPR tross at han virker å være hundre prosent kampklar, men med manager Paul Cook under større og større press er det en situasjon verdt å følge med på.
League One
Luke McCormick (Shrewsbury) fortsetter å jobbe hardt i Shrewsbury, mens han lærer hvordan livet som profesjonell fotballspiller er. Han spilte 59 minutter borte mot Accrington Stanley. Han var på benken mot Burton på lørdag.
Richard Nartey (Burton) var på motsatt benk i oppgjøret mellom Shrewsbury og Burton. Han fikk spille de siste ti minuttene.
Jacob Maddox (Tranmere) venter fortsatt på å gjøre sin debut for Tranmere, mens han jobber med fysikken etter å ha mistet mye av pre-season.
League Two
Josh Grant (Plymouth) venter fortsatt på sine første minutter for Plymotuh; han var en ubrukt reserve i begge kampene denne uken.
Tyskland
Lewis Baker (Fortuna Düsseldorf) scoret et selvmål i Fortuna Düsseldorf sitt 3-1-tap mot Leverkusen på lørdag. Han prøvde å klarere ballen, men var uheldig og satte den i eget nett, men han spilte bra sist uke og vil være ekstra motivert for å gjøre det bra neste helg mot Eintracht Frankfurt.
Ethan Ampadu (RB Leipzig) har ennå ikke vært involvert for toppklubben.
Nederland
Charly Musonda (Vitesse) har dessverre blitt skadet igjen. Bare dager etter hans første intervju i engelsk media, begynte et tidligere kne-problem å blusse opp. Det gjorde at han mistet kampen mot Heracles og alle venter spent på prognose for skaden.
Italia
Mario Pasalic (Atalanta) Serie A er tilbake og Atalanta vant 3-2 mot SPAL, etter de havnet under 2-0.
Davide Zappacosta (Roma) kom inn fra benken for de siste tolv minuttene og gjorde sin debut for Roma i deres 3-3-resultat mot Genoa.
Skottland
Nathan Baxter (Ross County) er fortsatt en god stund fra å være klar for fortsettelsen av sin Ross County-karriere. Det er forventet han kommer til å være tilbake i midten av oktober.
Brasil
Nathan (Atletico MG) spilte 90 minutter i Atletico MG sitt 1-0-tap mot Bahia.
Spiller | Klubb | Liga | FA Cup | Ligacup | Europa/Kont | Andre | Min spilt | Total | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamper | Mål | Kamper | Mål | Kamper | Mål | Kamper | Mål | Kamper | Mål | Kamper | Mål | |||
Ethan Ampadu | RB Leipzig | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Lewis Baker | Fortuna Dusseldorf | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 260 | 3 | 0 |
Isaiah Brown | Luton Town | 0 (2) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 124 | 1 (2) | 0 |
Trevoh Chalobah | Huddersfield Town | 2 (1) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 | 3 (1) | 1 |
Jake Clarke-Salter | Birmingham City | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 | 1 | 0 |
Danny Drinkwater | Burnley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Conor Gallagher | Charlton Athletic | 4 (1) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 384 | 4 (1) | 3 |
Josh Grant | Plymouth | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 | 1 | 0 |
Jacob Maddox | Tranmere Rovers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Luke McCormick | Shrewsbury Town | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 338 | 5 | 0 |
Matt Miazga | Reading | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 372 | 5 | 0 |
Victor Moses | Fenerbahce | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 77 | 1 | 1 |
Charly Musonda | Vitesse Arnhem | 0 (3) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 | 0 (3) | 0 |
Richard Nartey | Burton Albion | 0 (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 0 (2) | 0 |
Nathan | Atlético-MG | 1 (2) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 140 | 1 (2) | 1 |
Mario Pašalić | Atalanta | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 | 1 | 0 |
Dujon Sterling | Wigan Athletic | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 | 1 | 0 |
Iké Ugbo | Roda JC | 0 (2) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 | 0 (2) | 1 |
Davide Zappacosta | Roma | 0 (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 0 (1) | 0 |
Total | 2513 | 27 (14) | 7 |