Kenyon ferdig i Chelsea
Nyheter - Chelsea FC
Skrevet av Christopher H. Sandøy   
mandag 09. august 2010 17:20

Tidligere Chelsea-sjef Peter Kenyon forlater klubben fullstendig for å kunne fokusere på karrieren som spillerrepresentant.

Diskuter saken her!

Britiske Peter Kenyon ble hentet til stillingen som øverste sjef for Chelsea fra samme stilling i i Manchester United da Roman Abramovitsj kjøpte Chelsea.

I november ifjor ble det klart at Kenyon trakk seg fra stillingen, og kort tid senere ble det klart at han har fått jobb hos amerikanske Creative Artists Agency. Kenyon ønsker nå å konsentrere seg om denne jobben, heter det på Chelseas offisielle nettsider.

Dagens Chelsea-sjef Ron Gourlauy etterfulgte Kenyon, som siden har hatt en såkalt non-executive-direktørstilling, som i praksis betyr at han har hatt ansvar for deler av driften hos londonklubben.

- Peter var sjef for klubben i en periode med stor suksess og stor kommeriell vekst, og senere som underordnet direktør var han i praksis Chelsea FCs representant i dialogen med verdens fotballmyndigheter, sier Gourlay i meldingen, og oppsummerer:

- Jeg vil gjerne takke Peter for alt han har gjort for denne fotballklubben, og alle her ønsker ham godt i fremtiden. Han er alltid velkommen tilbake til Chelsea.

 
Innmelding
Billetter
Pakketurer

Hva skjer

  • Ons. 22. feb.
    Branislav Ivanović blir 28 år
  • Tor. 1. mars
    Joshua McEachran fyller 19 år!
  • Lør. 10. mars
    Chelsea F.C. ble stiftet for 107 år siden!
  • Søn. 11. mars
    Drogba fyller 34 år!
  • Fre. 16. mars kl. 13.00
    Kvartfinale-trekning i Champions League.
    Samtidig avgjøres det hvilke lag som kan møtes i semifinalene og finalen.