Oppsummering av sesongen 2009/10
Nyheter - Chelsea FC
Skrevet av Truls Sylvarnes   
onsdag 26. mai 2010 18:00
Har du fått igjen pusten etter sesongen? Du har vel kanskje diskutert Chelseas prestasjoner med de fleste du har møtt på? Her har du i alle fall tallene fra årets sesong, i tilfelle det var noe du ikke var helt sikker på.

"Veni, vidi, vici", skrev den italienske avisa La Repubblica 9. mai. "Nye Julio Cesar, Carlo Ancelotti, erobret England på sitt første forsøk på å bli kongen av London." Per dags dato finnes det vel ikke bedre ord på å beskrive den historiske triumfen Chelsea har nytt under Carlo Ancelotti denne sesongen.

Ingen italienske managere har noensinne vunnet Premier League før, og det er bare forgjengeren hans på Stamford Bridge, Jose Mourinho, som har klart å vinne den på første forsøk etter å ha komt til balløya. Da Ancelotti toppet det hele med å hente hjem FA Cupen, ble han den eneste manageren, sammen med Kenny Dalglish, som har vunnet the Double i debut-sesongen siden 1888.

Chelseas sølvbelagte sesong (som også inkluderer Community Shield) er den beste sesongen på lenge på så mange måter. Det ble satt mange nye rekorder både av klubben og individene i klubben, vi har klatret på all-time-listene, og nok en gang bevist oss som ett av de beste lagene på denne planeten.

Kampen vår om tittelen, som ikke ga seg før i den siste runden, ble sett av rekordmange TV-seere. BBCs program, Match of the Day, fikk sitt høyeste seertall på over et tiår. I sesongens siste kamp, da vi ledet 8-0 mot Wigan, satt 1,1 millioner engelskmenn og fulgte med på Sky - altså, engelskmenn, dere kan forestille dere hvor mange som så på rundt om i verden.

Ikke bare er Chelsea i ferd med å bli en del av fundamentet i Premier League, men vi skriver oss også inn i historiebøkene. Etter at Premier League startet i 1992, er det bare Manchester United som har vunnet flere pokaler enn oss.

Store trofeer vunnet siden 1992/3
Lag Tot Liga FAC LC Eur Mest nylig
1. Man Utd 20 11 4 3 2 2010
2. Chelsea 12 3 5 3 1 2010
3. Arsenal 10 3 5 1 1 2005
4. Liverpool 6 2 3 1 2006
5. A Villa 2 2 1996
6. Blackburn 2 1 1 2002
7. Leicester 2 2 2000
8. Tottenham 2 2 2008
9. Everton 1 1 1995
10. Boro 1 1 2004
11. Portsm'th 1 1 2008

 

Hvis man regner tiden etter 2. verdenskrig, så ville Chelsea sittet på en fjerdeplass bak United, Arsenal og Liverpool. For øyeblikket er vi den sjette mest suksessrike klubben i England sammen med Newcastle United og Blackburn Rovers.

Store trofeer vunnet i historien
Lag Tot Liga FAC LC Eur Mest nylig
1 Liverpool 40 18 7 7 8 2006
2 Man Utd 37 18 11 4 4 2010
3 Arsenal 26 13 10 2 1* 2005
4 A Villa 20 7 7 5 1 1996
5 Tottenham 17 2 8 4 3 2008
6 Chelsea 16 4 6 4 2 2010
7 Everton 15 9 5 0 1 1995
8 Newcastle 10 4 6 0 0* 1955
- Blackburn 10 3 6 1 0 2002
10 Wolves 9 3 4 2 0 1980
- Man City 9 2 4 2 1 1976
- Nottm For 9 1 2 4 2 1990

 

Den uoffisielle "Arsene Wenger-tabellen", topp 5

I fjor foreslo Arsenal-manager, Arsene Wenger, at Premier League bør endres. Et lag burde få tre poeng for en seier, men burde i tillegg ha fått ekstrapoeng for hvor stor marginen er på i denne seieren. Årsaken var at når lag lå under, så skulle dette oppmuntre dem til prøve å score flere mål. Som tabellen under viser, så ville ikke det hatt noen effekt på hvordan tabellen ville sett ut. Den store forskjellen ligger i at Chelsea ville ha avsluttet sesongen 35 poeng foran Arsenal i stedet for 11. Den marginen var vel stor nok som den var.

Wenger poeng Slik det ser ut
1. Chelsea 165 (86)
2. Man Utd 157 (85)
3. Arsenal 130 (75)
4. Tottenham 115 (70)
5. Man City 106 (67)

 

FA Cup-finalen denne sesongen var Chelsea sjuende på 17 år, vår tiende totalt og vår sjette seier i turneringen. Vi ble også den første klubben siden Arsenal i 2003, som vant denne pokalen to år på rad.

Petr Cech har fortsatt til gode å tape en kamp i denne turneringen etter at han kom til Stamford Bridge i 2004/05. Keeperen er en av åtte Chelsea-spillere som har vunnet ligaen tre ganger. De andre er Joe Cole, Ricardo Carvalho, Frank Lampard, John Terry, Paulo Ferreira og Didier Drogba.

Lamps har spilt en hel sesong uten å få ett eneste gult kort, til tross for at han har spilt flest kamper. Steven Gerrard fikk seks, Cesc Fabregas og Darren Fletcher fikk fem. Vi er det fjerde beste laget som fikk minst kort denne sesongen med 56. 22 mål denne sesongen gjør at han nå er oppe i 129 (30 straffer) ligamål i karrieren. Han ligger på andreplass på toppscorerlista over de som spiller i Premier League per dags dato bak Michael Owen med 147.

Årets Spiller, Didier Drogba, har hatt en fantastisk sesong med 29 ligamål. Bare Jimmy Greaves har scoret flere enn han, og han ligger bare ett mål bak Greavies total på 139 mål.

Sammen har Lamps og Didi scoret 51 av Chelseas 103 ligamål denne sesongen. 71+ er uten tvil den beste målforskjellen engelsk fotball noen gang har sett. Vi scorte også flest hjemmemål denne sesongen (gjennomsnitt på 3,58 pr. kamp), noe som er det meste siden Everton hadde 4,0 i gjennomsnitt på 30-tallet. Vi ble også det første laget som scorer syv mål eller mer fire ganger på én sesong siden Arsenal i 1934/35.

Vi vant alle kampene mot de som utgjorde forrige sesongens fire øverste lag, der Drogba scorte både på Anfield, Emirates og Old Trafford. Ivorianeren scorte også sitt sjette mål på seks finaler på Wembley.

I den andre enden av banen satte Ashley Cole ny personlig rekord i antall scoringer på én sesong med fire. Ash vant også sin sjette FA Cup-medalje, og er med det den eneste som har vunnet denne turneringen så mange ganger.

Sesongen i tall (alle turneringer)
Kamper spilt 56, vunnet 39, uavgjort 9, tapt 8, mål 142, mål i mot 45, clean sheets 29, ikke klart å score 2.

Oppnåelser denne sesongen
Premier League - vinnere
Champions League - siste 16
FA Cup - vinnere
League Cup - 5. runde
Community Shield - vinnere
FA Youth Cup - vinnere

Milepæler sesongen 2009/10

Chelseas første liga- og cupdobbel noen gang.

Carlo Ancelotti hadde den beste debutsesongen noen managere har hatt i Chelsea med å vinne Community Shield, Premier League og FA Cupen.

Toppscorer i Premier League - Didier Drogba med 29 mål.

Vinner av den Gylne Hansken (clean sheets) - Petr Cech med 17. (Pepe Reina hadde også 17 clean sheets, men prisen ble gitt til Cech fordi han har spilt flere kamper.)

Medlemmer på PFA årets lag: Branilsav Ivanovic og Didier Drogba.

Klubbrekord i antall seiere på rad frem til tapet for Wigan - 11 (10 var den forrige rekorden på).

Klubbrekord i antall hjemmeseiere på rad som endte mot APOEL - 12 (11 var den forrige rekorden på).

Vi spilte 23 kamper på rad uten tap, som er det samme som den forrige klubbrekorden vi hadde.

Vi spilte 10 hjemmekamper på rad uten å slippe inn mål, noe som er likt med den forrige klubbrekorden.

Vi spilte 34 kamper på rad der vi scorte, noe som endte i kampen mot Birmingham. Den forrige rekorden var på 28 kamper.

Sammenlignet med denne sesongen hadde vi tidligere klart å score syv mål eller mer tre ganger i en ligakamp. Denne sesongen har vi doblet antallet. 7-1-seieren mot Aston Villa utlignet den forrige rekorden, 7-0 mot Stoke slo den rekorden, før den rekorden ble slått med 8-0 mot Wigan.

Vi brukte 43 kamper på å nå 100 mål, noe som er nest raskeste tid vi har brukt.

Flest mål på én sesong med 142.

Flest ligamål på én sesong med 103. Den forrige klubbrekorden var på 98 i 1960/61. Dette er også rekorden i Premier League, samt det meste en klubb har scoret i toppdivisjonen siden Tottenhams 111 i 1962/63.

Best målforskjell i ligaen noen gang med +71.

Manglet scoring i en kamp - 2, som slo den forrige rekorden på 4.

Flest hjemmeseiere sammen med den gamle rekorden på 24 som ble satt i 2004/05.

En klubbrekord på 14 kamper uten tap i Europa endte med tap på San Siro mot Inter. Klubbrekorden på 21 hjemmekamper uten tap i Europa endte med tap for Inter på Stamford Bridge.

1000. hjemmeseier - Wolves.

300. Ligacupmål - QPR.

100. bortemål i Europa - Porto.

Didier Drogbas 37 mål i alle turneringer er det nestbeste i historien vår sammen med Jimmy Greaves i 58/59 og Bobby Tambling i 62/63 bak Greaves i 60/61 med 43.

Frank Lampard scorte sitt 100. Premier League-mål for Chelsea mot Aston Villa (h) og ble den syvende spilleren som scorer 100 mål for Chelsea.

Frankie scoret over 20 mål i sin femte sesong på rad og ble vår tredje mestscorende spiller i historien med 157.

100 kamper for Chelsea: Alex, Nicolas Anelka og Florent Malouda.

200 kamper for Chelsea: Ricardo Carvalho.

100 Premier League clean sheets: Petr Cech.

50 kamper i Champions League for Chelsea: Petr Cech, Joe Cole og Didier Drogba.

100 mål for Chelsea: Didier Drogba.

John Terry har spilt flest kamper for Chelsea med kapteinsbindet og slo Ron Harris, som hadde 324 kamper.

Frank Lampard ble vår beste landslagsspiller da han vant sin 75. landslagskamp og gikk forbi Marcel Desailly.

Michael Mancienne ble vår beste U21-landslagsspiller da han vant sin 20. kamp og gikk forbi Carlton Cole.

Ashley Cole og Nicolas Anelka ble de første spillerne som vinner liga- og cupdobbelen med to forskjellige lag. Ash vant den i 2002 og Nico i 1998, begge for Arsenal.

Didier Drogba scorte sitt 7. mål på seks nasjonale cup-finaler. Han er vår mestscorende spiller i finaler.

Fire akademi-spillere debuterte for førstelaget: Fabio Borini, Patrick van Aanholt, Jeffrey Bruma og Gael Kakuta.

Priser som har blitt utdelt i Chelsea
Årets spiller: Didier Drogba
Spillernes Årets spiller: Florent Malouda
Årets unge spiller: hele U18-laget som vant FA Youth Cup
Årets mål: Ashley Cole mot Sunderland

Chelsea slo alle av de tre store rivalene våre, der vi slapp inn ett mål som var en hands. Dette sammenlignet med fjorårssesongen der vi tok fire poeng.

De fire stores miniliga

P W D L F A Pts
Chelsea 6 6 0 0 12 1 18
Man Utd 6 3 0 3 8 8 9
Arsenal 6 2 0 4 5 11 6
Liverpool 6 1 0 5 4 9 3

 

Premier London League

P W D L F A Pts
Chelsea 8 6 1 1 18 5 19
Tottenham 8 5 1 2 10 9 16
Arsenal 8 4 1 3 13 9 13
West Ham 8 0 3 5 9

18

3
Fulham 8 1 2 5 6 15 5

 

Uefa Team Rankings 2010

1 Barcelona 136.951
2 Man Utd 125.371
3 Chelsea 118.371
4 Arsenal 115.371
Liverpool 115.371
6 Bayern Munich 110.841
7 Sevilla 108.951
8 AC Milan 99.810
9 Inter Milan 98.810
10 Lyon 96.748

 

All-time Premier League top ten

Seasons Points
1 Man Utd 18 1494
2 Arsenal 18 1311
3 Chelsea 18 1267
4 Liverpool 18 1224
5 Aston Villa 18 1003
6 Tottenham 18 955
7 Everton 18 924
8 Newcastle 16 906
9 Blackburn 16 896
10 West Ham 15 731

 

Ligamål scoret i de største europeiske ligaene
England, Italia, Spania og Frankrike - 38 kamper, Tyskland 34 kamper.

(Ligaposisjonen står i parantes)

Chelsea (1) 103
Real Madrid (2) 102
Barcelona (1) 98
Man Utd (2) 86
Arsenal (3) 83
Internazionale (1) 75
Man City (5) 73
Bayern Munich (1) 72
Lille (4) 72
Werder Bremen (2) 71
Marseille (1) 69
Roma (2) 68
Tottenham (4) 67
Bayer Leverkusen (4) 65
Sevilla (4) 65
Wolfsburg (8) 64
Lyon (2) 64
AC Milan (3) 60

Flest kamper denne sesongen - 56
Terry 51+1, Lampard 49+2, Cech 43, Malouda 41+10, Anelka 41+4, Drogba 41+3, Ivanovic 38+3, Ballack 36+9, A Cole 32+3, Mikel 31+4, Carvalho 29, J Cole 22+17, Alex 22+3, Kalou 21+16, Deco 20+8, Zhirkov 19+8, Essien 19+3, Ferreira 18+2, Belletti 13+9, Hilário 9+2, Bosingwa 8+1, Sturridge 6+14, Turnbull 4+1, Borini 1+7, Kakuta 1+3, Hutchinson 1+2, Bruma 0+3, Matić 0+3, van Aanholt 0+2, Shevchenko 0+1.

Flest mål - 142
Drogba 37 (1 str), Lampard 27 (10 str), Anelka 15, Malouda 15, Kalou 12, Ballack 5, Sturridge 5, A Cole 4, Essien 4, Deco 3, Terry 3, J Cole 2, Alex 1, Carvalho 1, Ferreira 1, Ivanovic 1, selvmål 6 (Perea, Atlético Madrid h, Givet, Blackburn h, Vaermaelen, Arsenal b, Adebayor, Man City b, Smalling, Fulham h, Eustace, Watford h).

Minutter på banen - 5374
Terry 4,821, Lampard 4,768, Cech 4,047, Drogba 3,962, Malouda 3,945, Anelka 3,796, Ivanovic 3,601, Ballack 3,444, A Cole 2,949, Mikel 2,781, Carvalho 2,623, Alex 2,220, J Cole 2,098, Kalou 1,920, Deco 1,867, Zhirkov 1,859, Essien 1,810, Ferreira 1,689, Belletti 1,266, Hilário 871, Bosingwa 739, Sturridge 690, Turnbull 455, Borini 197, Kakuta 182, Bruma 118, Hutchinson 105, Matić 78, van Aanholt 42, Shevchenko 6.

Spillere byttet inn/ut - 144
Anelka 17, Kalou 17, J Cole 14, Mikel 11, Ballack 10, Deco 9, Drogba 8, Malouda 8, Zhirkov 7, A Cole 6, Belletti 5, Carvalho 5, Sturridge 5, Bosingwa 4, Ivanovic 4, Ferreira 3, Lampard 3, Essien 2, Terry 2,Cech 1, Hilário 1, Hutchinson 1, Kakuta 1.

Ubenyttete innbyttere - 248
Hilário 31, Sturridge 22, Ferreira 19, Turnbull 19, Bruma 16, Matić 15, Belletti 14, Zhirkov 13, Borini 11, Ivanovic 11, Alex 10, Kalou 10, Carvalho 9, J Cole 8, Deco 6, Hutchinson 6, Malouda 4, van Aanholt 4, Anelka 3, Kakuta 3, Ballack 2, A Cole 2, Essien 2, Mikel 2, Taylor 2, Drogba 1, Lampard 1, Philliskirk 1, Sebek 1.

Flest ligakamper - 38
Terry 37, Lampard 36, Cech 34, Anelka 31+2, Drogba 31+1, Malouda 26+7, Ballack 26+6, Ivanovic 25+3, A Cole 25+2, Carvalho 22, Mikel 21+4, J Cole 14+12, Deco 14+5, Alex 13+3, Essien 13+1, Kalou 11+12, Ferreira 11+2, Zhirkov 10+7, Bosingwa 8, Belletti 4+7, Sturridge 2+11, Hilário 2+1, Turnbull 2, Borini 0+4, Bruma 0+2, Hutchinson 0+2, Matić 0+2, van Aanholt 0+2, Kakuta 0+1, Shevchenko 0+1.

Flest ligamål - 103
Drogba 29 (1 str), Lampard 22 (10 str), Malouda 12, Anelka 11, Kalou 5, Ballack 4, A Cole 4, Essien 3, J Cole 2, Deco 2, Terry 2, Alex 1, Ivanovic 1, Sturridge 1, selvmål 4 (Givet, Blackburn h, Vermaelen, Arsenal b, Adebayor, Man City b, Smalling, Fulham h).

Flest europeiske kamper - 8
Terry 8, Malouda 7+1, Anelka 6+1, Lampard 6+1, Cech 6, Ivanovic 6, Ballack 5+1, Essien 5+1, Kalou 5+1, Carvalho 5, Drogba 5, Belletti 4+1, A Cole 4, Mikel 4, Zhirkov 3+1, J Cole 2+3, Deco 2+2, Alex 2, Turnbull 2, Kakuta 1, Sturridge 0+2, Borini 0+1, Hilário 0+1.

Flest europeiske mål - 12
Anelka 3, Drogba 3, Kalou 3, Essien 1, Lampard 1, selvmål (Perea, Atlético Madrid) 1.

Flest FA Cup-kamper - 6
Alex 6, Lampard 6, Terry 5, Malouda 4+2, Drogba 4, Ferreira 4, Hilário 4, Zhirkov 4, J Cole 3+2, Anelka 3+1, Ballack 3+1, Sturridge 3+1, Ivanovic 3, Mikel 3, Kalou 2+2, Belletti 2+1, Cech 2, A Cole 2, Deco 2, Carvalho 1, Borini 0+2, Kakuta 0+1, Matić 0+1.

Flest FA Cup-mål - 17
Sturridge 4, Drogba 3, Lampard 3, Malouda 2, Anelka 1, Ballack 1, Kalou 1, Terry 1, selvmål (Eustace, Watford h) 1.

Flest Carling Cup-kamper - 3
Belletti 3, J Cole 3, Ferreira 3, Hilário 3, Ivanovic 3, Kalou 3, Malouda 3, Ballack 2, Deco 2, Mikel 2, Zhirkov 2, Alex 1, Borini 1, Hutchinson 1, Sturridge 1, Drogba 0+2, Bruma 0+1, A Cole 0+1, Essien 0+1, Kakuta 0+1, Lampard 0+1, Terry 0+1, Turnbull 0+1.

Flest Carling Cup-mål
Kalou 3, Drogba 2, Deco 1, Ferreira 1, Malouda 1.

Community Shield-kamper - 1
Anelka 1, Carvalho 1, Cech 1, A Cole 1, Drogba 1, Essien 1, Ivanovich 1, Lampard 1, Malouda 1, Mikel 1, Terry 1, Ballack 0+1, Bosingwa 0+1, Deco 0+1, Kalou 0+1.

Community Shield-mål - 2
Carvalho 1, Lampard 1.

Hattricks - 3
Drogba (Wigan h), Kalou (Stoke PL h), Lampard (4 v Aston Villa h).

Straffer fått - 13
Drogba 4, Lampard 2, Zhirkov 2, Anelka 1, A Cole 1, Ivanovic 1, Kalou 1, Sturridge 1.

Straffer scort - 11
Drogba 1, Lampard 10.

Straffer bommet - 2
Lampard 2.

Straffer lagd - 7
Belletti 2, Carvalho 1, Cech 1, A Cole 1, Terry 1, Zhirkov 1.

Straffer sluppet inn - 5
Hilário 3, Cech 2.

Straffer reddet - 2
Cech 2.

Clean Sheets - 23
Cech 23, Hilário 6, Turnbull 0+1.

Kaptein - 56
Terry 51, Ballack 2, Lampard 2, J Cole 1.

Truffet treverket - 25
Drogba 6, Lampard 4, Anelka 2, J Cole 2, Kalou 2, Alex 1, Bosingwa 1, Carvalho 1, Essien 1, Ivanovic 1, Kalou 1, Mikel 1, Terry 1, Upson (West Ham) 1. Flest i én kamp: Portsmouth FAC 5.

Motstandere truffet treverket - 4
Aquilani (Liverpool a), Belluschi (Porto a), Klasnic (Bolton LC h), Saha (Everton h).

Motstandere selvmål - 6
Givet, Blackburn (h), Perea, Atlético Madrid (h), Vermaelen, Arsenal (b), Adebayor, Man City (b), Smalling, Fulham (h), Eustace, Watford (h).

Chelsea selvmål - 1
Cech (Everton h)

Motstandere sendt av banen - 3
Caldwell (Wigan h), Fernando (Porto h), Samuel (Bolton b).

Chelsea-spillere sendt av banen - 6
Ballack (Man City h for to gule), Belletti (Man City h), Cech (Wigan b), Drogba (Inter Milan h), Malouda (Birmingham b for to gule), Terry (Tottenham b for to gule).

Mishandlet - 90
Taklinger på våre spillere som har resultert med gult eller rødt kort til motstander.
Generelt 18, Malouda 10, A Cole 8, Lampard 7, Ballack 6, Drogba 6, Essien 5, Mikel 5, Deco 4, Zhirkov 4, Anelka 3, Ivanovic 3, Kalou 3, Borini 2, Carvalho 2, Belletti 1, Ferreira 1, Sturridge 1, Terry 1.
Flest i én kamp: West Ham b, Watford FAC h, Inter Milan h, Bolton h - 4.
Færrest:
Fulham b, QPR h, APOEL b, Bolton LC h, Portsmouth h, Birmingham h, Wolves b, Stoke FAC h, Blackburn b, Aston Villa FAC n - 0.

Flest kort mottatt - 79
Terry 10, Drogba 8, Ivanovic 8, Carvalho 5, Deco 5, Malouda 5, Zhirkov 5, Alex 4, A Cole 4, Essien 4, Kalou 4, Mikel 4, Ballack 3, Belletti 3, J Cole 3, Ferreira 2, Bruma 1, Matić 1.
Flest i én kamp: Man City b 6.
Færrest: Fulham b, Bolton h, Tottenham h, QPR h, Blackburn h, Bolton LC h, Wolves h, Everton h, Portsmouth h & FAC, Sunderland h, Preston b, Birmingham h, West Ham h, Stoke PL h 0.

Nasjonale kort mottatt - 64
Terry 8, Drogba 7, Ivanovic 6, Carvalho 5, Deco 5, A Cole 4, Mikel 4, Zhirkov 4, Alex 3, J Cole 3, Malouda 3, Ballack 2, Belletti 2, Essien 2, Ferreira 2, Kalou 2, Bruma 1, Matić 1.

Europeiske kort mottatt - 14
Essien 2, Kalou 2, Malouda 2, Terry 2, Alex 1, Ballack 1, Belletti 1, Drogba 1, Ivanovic 1, Zhirkov 1.

Flest kamper suspendert - 11
Drogba (Porto h, APOEL b, Atlético Madrid h, Watford h) 4, Bosingwa (Porto h, APOEL b) 2, Ballack (Stoke FAC h) 1, Belletti (Stoke FAC h) 1, Cech (Liverpool h) 1, Malouda (Fulham h) 1, Terry (Stoke PL h) 1.

Kamper mistet pga. skade eller sykdom - 308
Bosingwa 44, Hutchinson 42, Essien 30, Alex 21, Deco 20, A Cole 17, Zhirkov 15, Belletti 14, Carvalho 13, Mikel 13, Sturridge 11, J Cole 9, Hilário 9, Bruma 7, Ferreira 7, Ballack 6, Anelka 5, Cech 5, Matić 5, Kalou 4, Ivanovic 3, Lampard 3, Drogba 2, Taylor 2, Borini 1.

Kamper mistet pga. landslagsoppdrag - 16
Mikel 6, Kalou 5, Drogba 4, Essien 1.

Kamper mistet av personlige årsaker - 4
Deco 2, Hilário 1, Terry 1.

Mål på straffespark-konkurranser - 7
Drogba 2, Ballack 1, Kalou 1, Lampard 1, Malouda 1, Zhirkov 1.

Straffer bommet på straffespark-konkurranse - 2
Ballack 1, Kakuta 1.

Redninger på straffespark-konkurranse - 3
Cech 2, Hilário 1.

Mål sluppet inn på straffespark-konkurranse - 5
Hilário 4, Cech 1.

Flest kamper blant utlånte spillere
Bertrand (Reading) 51, Bridcutt (Stockport) 19, Cork (Coventry) 20+1, Cork (Burnley) 8+3, Cummings (West Brom) 4, Di Santo (Blackburn) 16+8, Gordon (Tranmere) 4, Mancienne (Wolves) 25+8, Mellis (Southampton) 9+6, Ofori-Twumasi (Dagenham & Redbridge) 8, Sawyer (Southend) 1+8, Sinclair (Wigan) 5+17, Stoch (FC Twente) 44+1, Taiwo (Carlisle) 26+2 (rødt kort 1), Taylor (QPR) 0, Van Aanholt (Coventry) 19+1, van Aanholt (Newcastle) 7.

Flest mål blant utlånte spillere
Stoch (FC Twente) 12 (1 str), Ofori-Twumasi (Dagenham & Redbridge) 2, Sinclair (Wigan) 2, Bertrand (Reading) 1, Bridcutt (Stockport) 1, Cork (Burnley) 1, Di Santo (Blackburn) 1, Taiwo (Carlisle) 1.

Flest kamper totalt
Lampard 453+24, Terry 437+20, Cech 263, Drogba 212+48, Carvalho 203+7, J Cole 189+93, Essien 166+18, A Cole 157+8, Ferreira 141+31, Ballack 140+27, Mikel 130+35, Kalou 109+77, Malouda 109+27, Anelka 101+22, Alex 93+12, Ivanovic 58+9, Bosingwa 56+1, Belletti 54+40, Deco 42+16, Hilário 32+4, Zhirkov 19+8, Sturridge 6+14, Sinclair 6+8, Turnbull 4+1, Mancienne 3+3, Borini 1+7, Hutchinson 1+3, Kakuta 1+3, Di Santo 0+16, Stoch 0+5, Bruma 0+3, Matić 0+3, Van Aanholt 0+2, Woods 0+2.

Flest mål totalt av de som er i klubben nå
Lampard 157 (33 str), Drogba 131 (1 str), Anelka 42, Kalou 42, J Cole 39, Terry 38, Malouda 28, Ballack 26 (3 str), Essien 21, Carvalho 11, Alex 8, A Cole 6, Deco 6, Belletti 5, Sturridge 5, Ivanovic 3, Bosingwa 2, Ferreira 2, Mikel 2, Sinclair 1.

Er du fornøyd? Det håper jeg virkelig!

Nå skal vi kose oss med VM og følge nøye med ettersom Silly Season er sparket godt i gang.

Ha en strålende sommer!

 
Innmelding
Billetter
Pakketurer

Hva skjer

  • Ons. 22. feb.
    Branislav Ivanović blir 28 år
  • Tor. 1. mars
    Joshua McEachran fyller 19 år!
  • Lør. 10. mars
    Chelsea F.C. ble stiftet for 107 år siden!
  • Søn. 11. mars
    Drogba fyller 34 år!
  • Fre. 16. mars kl. 13.00
    Kvartfinale-trekning i Champions League.
    Samtidig avgjøres det hvilke lag som kan møtes i semifinalene og finalen.