|
Michael Essien kommer til å spille sin første Chelsea-kamp siden han ble skadet når sommerens første treningskamp sparkes i gang mot Crystal Palace i morgen.
Det er den største nyheten Carlo Ancelotti har å komme med før vår første treningskamp i sommer. Ghaneseren ble skadet i Afrikamesterskapet og har brukt hele sommeren på rehabelitering på Cobham, noe som betydde at han ikke fikk med seg Verdensmesterskapet.
- Han har vært ute i seks måneder, så han gleder seg nok til å spille igjen, forteller Ancelotti. - Essien kommer til å starte i morgen og spille i 45 til 60 minutter. Det er hans første kamp så vi vil ikke risikere spillere ved å bruke dem hele kampen.
I den første treningskampen mot Seattle i fjor brukte italieneren 20 spillere i én og samme kamp, og han sier at dette kommer til å bli tilfellet mot Palace på lørdag også. Men denne gangen er alternativene hans snevret inn på grunn av skade.
- De som ikke er tilgjengelige er Jose Bosingwa, Yury Zhirkov, Yossi Benayoun og Michael Mancienne.
- Zhirkov hadde et problem med kneet sitt etter at han kom tilbake fra ferie, så vi vil vente til han er skadefri. Benayoun hadde litt problemer med lysken sin i forrige uke. Samme sak gjelder for han som med Zhirkov, og begge kan spille mot Ajax. Mancienne har et lite problem med låret sitt.
Ancelotti mener at ungguttene har en gyllen mulighet til å vise hva de er gode for nå.
- Jeg vil bruke mange unge spillere over de neste to ukene, og jeg håper de gjør det bra og viser seg frem før resten av spillerne som deltok i VM kommer tilbake fra ferie.
Han annonserte før forrige sesong tok slutt at han ville hente opp flere unge talenter og bruke dem denne sesongen. Han utelukker ikke at flere kan få den samme sjansen dersom de gjør det godt.
- Vi ser på dette nå fordi mange av spillerne var borte på lån forrige sesong, og vi vil vurdere om disse skal bli værende her når Premier League starter eller om vi skal låne dem ut enda en sesong.
Ancelotti legger til at det er viktig for laget å bli værende et par uker på treningsanlegget på Cobham før det spilles kamper for å forbedre den fysiske tilstanden. Dette mener han var nøkkelen til at laget fikk en så bra førsesong i fjor sommer. I tillegg kan Chelsea forhåpentligvis være med å bidra til å forbedre økonomien til Crystal Palace ved å dra en del fans til stadion.
Kampen mot Crystal Palace går klokken 16.00 i morgen. For å se kampen må du sannsynligvis streame den. Trenger du informasjon om hvordan dette gjøres, kan du klikke deg inn på forumet og besøke denne tråden. |