Ballack mister VM
Nyheter - Siste
Skrevet av Truls Sylvarnes   
mandag 17. mai 2010 20:32

En litt sen, men trist nyhet på 17. mai; Michael Ballack kommer til å miste VM i sommer på grunn av skaden han pådro seg i FA Cup-finalen.

Det er det tyske fotballforbundet som melder om dette. Som de fleste sikkert fikk med seg måtte han forlate banen mot Portsmouth i FA Cup-finalen etter å ha blitt taklet stygt av Kevin-Prince Boateng. Den tyske landslagskapteinen gjennomgikk en undersøkelse i München i dag tidlig (mandag), som viste at han har fått en leddbåndskade i den høyre ankelen.

Legen til det tyske landslaget, Hans-Wilhelm Muller-Wohlfahrt, spår at tiden han må bruke på sidelinjen kan være på opp til åtte uker.

- Når jeg ser det på TV, ser det ut som han (Boateng) går etter foten, sa Ballack etter kampen på lørdag. - Dette er en sak for dommeren, i tillegg til å beskytte spillere, men nå er det skjedd og det er for sent å snakke om det nå.

Selv om han er usikker på hvor lenge denne skaden holder han ute av spill, vil ikke det legger en demper på den fantastiske sesongen Chelsea har hatt.

- Det er bra for oss. Jeg syns vi ga alt for å oppnå dette og vi fortjente det. Vi har lagt ned mye arbeid denne sesongen, og til tider har fotballen vi har spilt vært fantastisk.

- Selvølgelig er finaler alltid spesielle. Portsmouth hadde ingenting å tape og de gikk for å skape sjanser. I første omgang traff vi stolpen et par ganger, og når man ikke scorer da, så lukter de muligheten. Deretter fikk de straffe og kunne gått opp i ledelsen, men det var noen der oppe som bad for oss. Til syvende og sist spilte vi en god kamp.

 
Innmelding
Billetter
Pakketurer

Hva skjer

  • Ons. 22. feb.
    Branislav Ivanović blir 28 år
  • Tor. 1. mars
    Joshua McEachran fyller 19 år!
  • Lør. 10. mars
    Chelsea F.C. ble stiftet for 107 år siden!
  • Søn. 11. mars
    Drogba fyller 34 år!
  • Fre. 16. mars kl. 13.00
    Kvartfinale-trekning i Champions League.
    Samtidig avgjøres det hvilke lag som kan møtes i semifinalene og finalen.